Sepetim

H11130 - Hilye-i Şerife Kanvas Tablo

Special Price 90,27 TL Regular Price 106,20 TL
En geç tarihinde kargoda
Ebat :
Çerçeve :
 • Açıklama
 • Paketleme
 • Yorumlar
 • Hat Anlamı

"H11130 - Hilye-i Şerife Kanvas Tablo"

Kaliteli Kanvas Tablonun Tek Adresi

Kanvas Tablo Nedir ?

Kanvas tablo; iç mekan dijital baskı makinaları ile yağlı boya tablola yapımında da kullanılan, pamuklu tuval bezlere yapılan reprodiksiyon baskıdır. Baskı sonrasında üzerine özel losyon sürülerek toz gibi dış etkenlerden korunması sağlanır. Daha sonra dijital baskısı yapılan bez, ahşap kasnaklara gerilerek hazır hale gelmektedir.
Tanıtım Videosu için Tıklayınız.

Şasi kalınlığı minimum 2 -3 cm dir İçteki şasi kalınlığı ile rahatlıkla duvara asılmaktadır. Tuval şasi etrafına dönerek ahşabın görünmemesi sağlanır. Piyasada her fiyatta kanvas tablo satılmaktadır. Lakin ucuza alınan bir tablonun kanvas tuvali kötü olduğundan dolayı renkleri cansız olur ve bir süre sonra özel kasnak kullanılmadığı için şasiler yamulup tablonun biçimini bozmaktadır.

Çerçeveli yada Çerçevesiz Tablo Arasındaki İlişki ?

Çerçevesiz kanvas tablo, ahşap şasinin üstüne baskı yapılmış bez gerdirilerek üretilir. Çerçeveli tabloda da aynı ahşap şasiye gerildikden sonra seçilen çerçeve tablonun etrafına montajlanır.

Çerçeveli tabloda paspartu seçeneği de mevcuttur. Paspartular tablolara derinlik katarak zenginleştirir.

Ahşap ve Lamine Çerçeve

Lamine Çerçeveler ahşap çerçevelere göre fiyatları daha cazip olduğu için tercih edilmektedir. Tablonun türüne göre klasik ve modern olmak üzere iki çeşit çerçeve tabloya uygulanabilir.

Çerçeveler tablonuzun daha gösterişli ve şık bir görünüm kazanmasını sağlar. Atl Dekor bir çok lamine çerçeve modellerini sizlerle buluşturdu.

Modern Kasa Çerçeve

Tablo çerçevenin işine oturtularak montajlanır. Derinlik hissi veren bir görüntü oluşturur. Son yıllarda oldukça popüler olan bu model tablolara dinamik ve modern bir hava oluşturmak amacıyla kullanılmaktadır. Kasa çerçeve, modern çerçevelere örnek gösterilebilir.

Klasik Çerçeve

Eski Zamanlardan bu yana popülerliğini kaybetmemiş, klasik tarzdaki çerçeve ürünümüzdür.Bu üründe ahşap çerçeve motiflerini, günümüz klasik çizgileri ile birleştirerek kaliteli ve şık bir ürün sunmaktayız.

Çerçeveli tablo temizliğini ise yumuşak nemli bir bez ile fazla bastırmadan silerek yapabilirsiniz.

Tablo hazırlandıktan sonra kenar köşeleri zarar görmemesi için karton ile kapatılır.

Streç ile zarar görmeyecek şekilde sarılan tablolar, karton ile paketlenir.


Çerçeveli tablolar, dışarıdan gelecek herhangi bir darbeye karşı koruyucu naylon ile kapatılır.
Dört bir tarafına ahşap kasnaktan kasa yapılır.
Alt ve üst kısmı mukavva karton ile kapatılarak ahşap kasnağa sabitlenir.
Write Your Own Review
Puanlama
Hilye-i ŞerifeBilgi: Türünde ilk olarak tasarlanan bu Hilye-i şerife canlar canı Sevgili Peyğamberimizin vücud ve ahlak güzelliklerini konu edinmekte olup Hazret-i Ali’nin yaptığı tanıtım metnini ihtiva etmektedir. Merkezdeki tuğrada “Muhammed Allah’ın rasulüdür, Allah’ın salât ve selamı O’na olsun” anlamına gelen “Muhammedün Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem” yazılıdır. Hilye metni iki parça halinde Tuğranın sağına ve sağ altına nesih hattıyla yazılmıştır. Tuğranın sol tarafında ise çadır şeklinde Hulefay-ı Raşidin isimleri olar Ebu Bekr, Umer, Osman, Ali radıyallahu anhüm yazılıdır. Hilye metninin tercemesi şöyledir: “Hazret-i Ali radıyallahu anh, Hazret-iPeyğamber sallallahu aleyhi ve sellem’i tanımladığı zaman şöyle anlattı: ” Onun boyu ne çok kısa, ne de çok uzundu. Orta boylu idi. Saçları ne kısa kıvırcık, ne de düz uzundu. Kıvırcıkla düz arasında idi. Değirmi yüzlü, duru beyaz tenli, iri ve siyah gözlü, uzun kirpikliydi. İri kemikli ve geniş omuzlu idi. Göğsü, ortasından karnına kadar kılsızdı. İki avucu ve tabanları dolgundu. Düz değildi. Yürüdüğü zaman sanki yokuş aşağı iner gibi rahatlıkla ilerlerdi. Sağına veya soluna baktığında bütün vücuduyla dönerdi. İki omuzu arasında nübüvvet mührü vardı. Bu O’nun son peygamber oluşunun nişanesi idi. O, insanların en cömerd gönüllüsü idi. O’na sonsuz salât ve selam olsun. Yazı Türü: Tuğra, nesih Hat: Ali Hüsrevoğlu Tezhib: Türkan Öztürk
Bu Ürüne Bakanlar, Bunları da İncelediler
 1. Ali HÜSREVOĞLU
  %15
  Special Price 90,27 TL Regular Price 106,20 TL
  #H11121
 2. Ali HÜSREVOĞLU
  %15
  Special Price 85,26 TL Regular Price 100,30 TL
  #H11272
 3. Ali HÜSREVOĞLU
  %15
  Special Price 90,27 TL Regular Price 106,20 TL
  #H11134
 4. Ali HÜSREVOĞLU
  %15
  Special Price 80,24 TL Regular Price 94,40 TL
  #H11198
 5. Ali HÜSREVOĞLU
  %15
  Special Price 90,27 TL Regular Price 106,20 TL
  #H11112
 6. Ali HÜSREVOĞLU
  %15
  Special Price 80,24 TL Regular Price 94,40 TL
  #H11236
 7. Mehmet KANIK
  %15
  Special Price 85,26 TL Regular Price 100,30 TL
  #T19260
 8. Ali HÜSREVOĞLU
  %15
  Special Price 80,24 TL Regular Price 94,40 TL
  #H11225