Sepetim

H11238 - Hilye-i Şerife Kanvas Tablo

Special Price 90,27 TL Regular Price 106,20 TL
En geç tarihinde kargoda
Ebat :
Çerçeve :
 • Açıklama
 • Paketleme
 • Yorumlar
 • Hat Anlamı

"H11238 - Hilye-i Şerife Kanvas Tablo"

Kaliteli Kanvas Tablonun Tek Adresi

Kanvas Tablo Nedir ?

Kanvas tablo; iç mekan dijital baskı makinaları ile yağlı boya tablola yapımında da kullanılan, pamuklu tuval bezlere yapılan reprodiksiyon baskıdır. Baskı sonrasında üzerine özel losyon sürülerek toz gibi dış etkenlerden korunması sağlanır. Daha sonra dijital baskısı yapılan bez, ahşap kasnaklara gerilerek hazır hale gelmektedir.
Tanıtım Videosu için Tıklayınız.

Şasi kalınlığı minimum 2 -3 cm dir İçteki şasi kalınlığı ile rahatlıkla duvara asılmaktadır. Tuval şasi etrafına dönerek ahşabın görünmemesi sağlanır. Piyasada her fiyatta kanvas tablo satılmaktadır. Lakin ucuza alınan bir tablonun kanvas tuvali kötü olduğundan dolayı renkleri cansız olur ve bir süre sonra özel kasnak kullanılmadığı için şasiler yamulup tablonun biçimini bozmaktadır.

Çerçeveli yada Çerçevesiz Tablo Arasındaki İlişki ?

Çerçevesiz kanvas tablo, ahşap şasinin üstüne baskı yapılmış bez gerdirilerek üretilir. Çerçeveli tabloda da aynı ahşap şasiye gerildikden sonra seçilen çerçeve tablonun etrafına montajlanır.

Çerçeveli tabloda paspartu seçeneği de mevcuttur. Paspartular tablolara derinlik katarak zenginleştirir.

Ahşap ve Lamine Çerçeve

Lamine Çerçeveler ahşap çerçevelere göre fiyatları daha cazip olduğu için tercih edilmektedir. Tablonun türüne göre klasik ve modern olmak üzere iki çeşit çerçeve tabloya uygulanabilir.

Çerçeveler tablonuzun daha gösterişli ve şık bir görünüm kazanmasını sağlar. Atl Dekor bir çok lamine çerçeve modellerini sizlerle buluşturdu.

Modern Kasa Çerçeve

Tablo çerçevenin işine oturtularak montajlanır. Derinlik hissi veren bir görüntü oluşturur. Son yıllarda oldukça popüler olan bu model tablolara dinamik ve modern bir hava oluşturmak amacıyla kullanılmaktadır. Kasa çerçeve, modern çerçevelere örnek gösterilebilir.

Klasik Çerçeve

Eski Zamanlardan bu yana popülerliğini kaybetmemiş, klasik tarzdaki çerçeve ürünümüzdür.Bu üründe ahşap çerçeve motiflerini, günümüz klasik çizgileri ile birleştirerek kaliteli ve şık bir ürün sunmaktayız.

Çerçeveli tablo temizliğini ise yumuşak nemli bir bez ile fazla bastırmadan silerek yapabilirsiniz.

Tablo hazırlandıktan sonra kenar köşeleri zarar görmemesi için karton ile kapatılır.

Streç ile zarar görmeyecek şekilde sarılan tablolar, karton ile paketlenir.


Çerçeveli tablolar, dışarıdan gelecek herhangi bir darbeye karşı koruyucu naylon ile kapatılır.
Dört bir tarafına ahşap kasnaktan kasa yapılır.
Alt ve üst kısmı mukavva karton ile kapatılarak ahşap kasnağa sabitlenir.
Write Your Own Review
Puanlama
Eserin tanımı: Eser, alışılmıştan farklı olarak yan konumda düzenlenmiş olup, orta sağda bir Sülüs Besmele, orta solda “Muhakkak ki sen muhteşem bir ahlak üzeresin” mealindeki Kalem suresi dördüncü ayeti yazılıdır “ve inneke lealê hulukın azıym”. Eserin dört köşesine Şeyh Sa’dî Şîrâzî’ye aid olduğu söylenen muhteşem bir kıt’a birer mısra olarak ve talik hattıyla yazılmıştır. Okunuşu ve anlamları şöyledir: Sağ üs köşe: beleğa’l-ulê bikemêlihîAnlamı: kemāliyle zirvelere ulaştı.Sol üst köşe: keşefe’d-dücê bicemêlihîAnlamı: cemâliyle karanlıkları aydınlatıSağ alt köşe: hasünet cemîu hısâlihîAnlamı: bütün özellikleri güzel olduSol alt köşe: sallû aleyhi ve êlihîAnlamı: O’na ve soyuna salât ediniz.Hilye-i şerife’nin göbek kısmındaki metnin tercemesi: “Onun boyu ne çok kısa, ne de çok uzundu. Orta boylu idi. Saçları ne kısa kıvırcık, ne de düz uzundu. Kıvırcıkla düz arasında idi. Değirmi yüzlü, duru beyaz tenli, iri ve siyah gözlü, uzun kirpikliydi. İri kemikli ve geniş omuzlu idi. Göğsü, ortasından karnına kadar kılsızdı. İki avucu ve tabanları dolgundu.Düz değildi. Yürüdüğü zaman sanki yokuş aşağı iner gibi rahatlıkla ilerlerdi. Sağına veya soluna baktığında bütün vücuduyla dönerdi.İki omuzu arasında nübüvvet mührü vardı. Bu O’nun son peyğamber oluşunun nişanesi idi. O, insanların en cömerd gönüllüsü,en yumuşak huylusu ve en arkadaş canlısı idi.O’nu ansızın görenler O’nun heybeti karşısında sarsıntı geçirirler, fakat yakından tanıyarak sohbetinde bulunanlar O’nu her şeyden çok severlerdi. O’nun üstünlüklerini ve güzelliklerini anlatmaya çalışan bir kimse,“ben ne O’ndan önce, ne O’ndan sonra O’nun gibi birini görmedim!” demekten kendini alamazdı. Hazret-i Ali kerremallahu vecheh, Hazret-i Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem’i böyle tanımladı.Ali Hüsrevoğlu da O’nun şefaatine nail olmak için onu yazdı. Göbek kısmının dört köşesinde ise dört büyük halifenin isimleri yazılıdır: EbûBekr Sıddıyk .Allah O’ndan râzı oldu.Ömeru’l-Fârûk. Allah O’ndan râzı oldu.Osman Zünnûreyn. Allah O’ndan razı oldu.Ali Kerremallâhu vecheh. Allah O’ndan razı oldu. Hat: Ali Hüsrevoğlu Tezhib: Aslıhan ŞentürkBilgi: Bu Hilye-i şerîfe klasik hilye olup, ilk defa Kur’an-ı Kerim hattatımız Hâfız Osman tarafından tasarlanmış olup asırlar boyunca Müslüman Türk evlerinin değişmez demirbaşlarından olagelmiştir. Hilye-i Şerife’nin bulunduğu eve yangın düşmeyeceğine ve bereketin eksik olmayacağına inanılmaktadır.
Bu Ürüne Bakanlar, Bunları da İncelediler
 1. Ali HÜSREVOĞLU
  %15
  Special Price 85,26 TL Regular Price 100,30 TL
  #H11159
 2. Ali HÜSREVOĞLU
  %15
  Special Price 90,27 TL Regular Price 106,20 TL
  #H11309
 3. Ali HÜSREVOĞLU
  %15
  Special Price 85,26 TL Regular Price 100,30 TL
  #H11237
 4. %15
  Special Price 85,26 TL Regular Price 100,30 TL
  #B12758
 5. Mehmet KANIK
  %15
  Special Price 90,27 TL Regular Price 106,20 TL
  #T19259
 6. %15
  Special Price 85,26 TL Regular Price 100,30 TL
  #B12756
 7. %15
  Special Price 85,26 TL Regular Price 100,30 TL
  #B11506
 8. Mehmet KANIK
  %15
  Special Price 95,29 TL Regular Price 112,10 TL
  #T19247